Kontakt

Kontakt Institut for MatEmatiske Fag


LEDELSE

Institutleder:
Søren Højsgaard; telefon: +45 9940 8801; e-mail: sorenh@math.aau.dk

Viceinstitutleder for undervisning og uddannelse:
Morten Grud Rasmussen; telefon: +45 9940 3927; e-mail: morteng@math.aau.dk

Viceinstitutleder for externt samarbejde:
Torben Tvedebrink; telefon: +45 9940 8860; e-mail: tvede@math.aau.dk

Sekretarietsleder:
Merete Heide Dhaliwal; telefon: +45 9940 8800; e-mail: merete@math.aau.dk

Postadresse: Skjernvej 4A, 9220 Aalborg

EAN NR. 5798000420847
CVR NR. DK29102384

Sekretariat:

Åbningstider:

Man-Tor: 08.00-15.30
Fredag:   08.00-15.00

Merete Heide Dhaliwal, Institutsekretærmerete@math.aau.dk – Tlf. 9940 8800

Mette Rasmussen, Studienævnssekretærmette@math.aau.dk – Tlf. 9940 9846

Lisbeth Grubbe Nielsen, Studiesekretærgrubbe@math.aau.dk – Tlf. 9940 8804

Gitte Carøe, Sekretærgitte@math.aau.dk – Tlf. 9940 8803

Amra Ibrisevic, Sekretæramra@math.aau.dk – Tlf. 9940 8802

 

Vejviser

Kort over bygningernes placering på Skjernvej 4A

 


HVIS DU KOMMER MED FLY

Flyafgange til/fra Aalborg kan ses via Aalborg Lufthavns www-site.

MetroBus 2 ”Aabybro-Aalborg-Storvorde”, stopper i lufthavnen og kører til Aalborg centrum.
Der er også taxi-holdeplads ved lufthavnen.

HVIS DU KOMMER MED TOG:
Togplaner til/fra Aalborg kan ses via DSB's www-site.

BUS Nr. 14 og 11
Alle Busser nr. 14 og nr. 11 med afgang fra Aalborg Banegård kører ud til Skjernvej. I myldretid kører bus nr. 14 med afgange hvert 10. minut, ellers ca. hver 20. minut.

TAXA:
Taxa – tlf. 98 10 10 10 

Pris, ca. fra lufthavn til centrum: 150 kr
Pris, ca. fra lufthavn til instituttet: 275 kr
Pris, ca. fra centrum til instituttet: 175 kr

HVIS DU KOMMER I BIL:

Se venligst her https://map.krak.dk/ruteplan